MGGP Aero – fotogrametryczny lider regionu

W temacie naszego regionu warto spojrzeć na miasto oddalone od Krakowa o 85km. Mowa tutaj oczywiście o Tarnowie. Swoją siedzibę ma tam młoda spółka MGGP Aero Sp. z o.o. wywodząca się z się grupy biznesowej MGGP S.A. która na rynku polskim jest wiodącą spółką geodezyjno – geoinformacyjną. Sama grupa MGGP S.A powstawała w 1998 roku.

Powróćmy jednak do samej spółki MGGP Aero Sp. z o.o. , nie zajmuje się ona co prawda czystą geodezją, a jej obszarem działania jest fotogrametria, przede wszystkim zdjęcia lotniczy oraz od niedawna skaning lotniczy i produkty oparte na bazie tych dwóch źródeł. Fotogrametria jest ściśle powiązana z geodezją, najczęściej ludzie pracujący w tej gałęzi są po studiach właśnie geodezyjnych. Flota MGGP Aero na ten moment składa się z czterech samolotów, które do dyspozycji mają dwie kamery cyfrowe DMC oraz dwa systemy skaningu laserowego. Takie wyposażenie wyróżnia tarnowską spółkę nie tylko jako fotogrametrycznego lidera naszego regionu, ale i jako jednego poważniejszych graczy w Europie.

W listopadzie 2011 do floty MGGP Aero dołączył już czwarty samolot, Vulcanair P68 Observer 2. Również za rok 2011 spółka otrzymała po raz drugi tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez redakcję „Pulsu Biznesu”. O ten tytuł mogła ubiegać się firma, która:

• rozpoczęła działalność przed rokiem 2008 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;
• w roku bazowym 2008 osiągnęła przychody ze sprzedaży w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych;
• w latach 2008-10 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży;
• w latach 2008-10 ani razu nie odnotowała straty;
• umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2008.

Jak widać dynamiczny rozwój tej spółki został na dobre wpisany w jej strategie działania.